Tým

Aneta Kittlerová – koordinátorka
Od mala jsem ráda trávila čas v přírodě a se zvířaty. S rodinou jezdíme stanovat, rádi trávíme den v lese a večer u ohně. Vystudovala jsem ČZU v Praze, obor kynologie. Poté jsem pracovala jako účetní, v současnosti jsem na MD s mými dvěma syny. Myslím si, že příroda je pro děti to nejlepší možné hřiště, které je může obohatit ve všech různých směrech, a proto jsem se začala zajímat o alternativní způsoby učení. V posledním roce jsem pracovala jako lektorka v dětské skupině. Nyní bude mým úkolem zajistit veškerý provoz školky. Aby se děti i náš pedagogický tým cítili dobře a měli vše potřebné.

  

Nikola Křenková – chůva
Již od mala jsem pečovala o vše živé kolem sebe od miminek, přes zvířata, květiny až po seniory. Myslím, že chůvou a pečovatelkou jsem se již narodila 😊 Vystudovala jsem odbornou střední školu obor sociální péče, praxi jsem vždy absolvovala v mateřské školce. Poté jsem pracovala v korporátních společnostech, ale o 20 let mladší sestra mě stále táhla do dětského světa. Již 7. rokem se nejvíce věnuji svým 2 synům, mnoho času jsme, již v Praze, trávili v přírodě. V Praze jsme téměř 3 roky navštěvovali Waldorfskou MŠ, nejen starší syn, ale i já s mladším synem v rámci mateřského centra, která nám nesmírně rozšířila obzory. Spojení waldorfské a lesní pedagogiky je sen a já se moc těším, že v něm budu moci o Vaše děti pečovat, doprovázet je a růst s nimi.

  

Veronika Panuščíková – hlavní průvodce
Mám ráda kreslení, přírodu, cestování a ráda trávím čas s dětmi. Právě toto spojení mě přivedlo k nápadu založení lesního klubu. Vystudovala jsem obor propagační výtvarnictví a poté předškolní a mimoškolní pedagogiku. 5 let jsem pracovala jako učitelka v MŠ. Dále jsem prošla kurzy Montessori zaměřené na děti 0-3 roky a kurz Respektovat a být respektován. Nyní jsem na MD s dvěma dcerami, ve volném čase vedu hernu pro maminky s dětmi, dětský klub a kroužek kreslení. Výhody, které nám lesní klub nabízí, vidím v inspirativním prostředí, smíšeném malém kolektivu a volné hře, která je zde dětem umožněna a přirozeně je rozvíjí.

  

Barbora Volšová – průvodce
Již od mého dětství jsem chtěla být paní učitelka ve školce. Proto v deváté třídě byla volba střední školy jasná a vybrala jsem si obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Během devíti let ve statní školce jsem si dostudovala Předškolní pedagogiku na UK. Mám dvě užasné dcery, se kterými volné chvíle a víkendy trávíme v přírodě v lese, na vodě, ve skalách nebo na folkových a trampských festivalech. Poslední rok na mateřské jsem začala pociťovat, že mi už chybí kolektiv dětí, a že bych něco nového ráda poznala. Zaválo mě to do lesního klubu, kde jsem si uvědomila, že se nechci vracet do státního školství a chci trávit čas ve spojení s přírodou a se spokojenými dětmi a vést je k pozitivnímu přístupu k přírodě a okolí kolem nás.

  

Lenka Patoková – průvodce
Jmenuji se Lenka, po celý svůj život trávím většinu času obklopena dětmi různého věku. Už když jsem se na základní škole rozhodovala o svém budoucím povolání, bylo jasné, že střední pedagogická škola bude tou správnou volbou. Studium předškolní a mimoškolní pedagogiky mě ohromně bavilo. Jezdila jsem s dětmi na tábory, zapojovala se do vedení odpoledních zájmových kroužků.
Mám ráda děti, baví mě tvořit a objevovat nové věci. S mými dcerami neustále něco podnikáme, rády sportujeme a milujeme přírodu. Učila jsem na základní škole, v mateřské škole i v dětské skupině. S dcerou jsem navštěvovala Montessori skupinku, kde jsem se aktivně zapojovala. Prošla jsem kurzem Respektovat a být respektován. Vyzkoušela jsem si také profesi fitness instruktora, spinning instruktora a instruktora kojeneckého a batolecího plavání a cvičení.
Má práce mě naplňuje a moc mě baví. Ráda komunikuji s lidmi, děti jsou pro mě neustálou inspirací a velkými životními učiteli. Mám ráda jejich bezprostřednost a spontánnost. V lesní mateřské škole jsem se opravdu našla, mohu trávit čas s dětmi v přírodě, objevovat a zkoumat nové věci společně s nimi.

  

Tereza Dubnová – průvodce
Jsem studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a maminkou dvou holčiček. Práce s dětmi mě ohromně baví a naplňuje. Doposud jsem měla možnost pracovat s dětmi v praxi v dětských skupinách a klubech jako lektorka a na dětských táborech jako vedoucí. Ve spolupráci s charitou ve Staré Boleslavi pořádám dětské akce a pomáhám s jejich organizací. Ráda s dětmi tvořím, trávím čas v přírodě, vymýšlím nové aktivity a nechávám se od nich inspirovat.