Tým

Aneta Kittlerová – koordinátorka
Od mala jsem ráda trávila čas v přírodě a se zvířaty. S rodinou jezdíme stanovat, rádi trávíme den v lese a večer u ohně. Vystudovala jsem ČZU v Praze, obor kynologie. Poté jsem pracovala jako účetní, v současnosti jsem na MD s mými dvěma syny. Myslím si, že příroda je pro děti to nejlepší možné hřiště, které je může obohatit ve všech různých směrech, a proto jsem se začala zajímat o alternativní způsoby učení. V posledním roce jsem pracovala jako lektorka v dětské skupině. Nyní bude mým úkolem zajistit veškerý provoz školky. Aby se děti i náš pedagogický tým cítili dobře a měli vše potřebné.

  

Veronika Panuščíková – hlavní průvodce
Mám ráda kreslení, přírodu, cestování a ráda trávím čas s dětmi. Právě toto spojení mě přivedlo k nápadu založení lesního klubu. Vystudovala jsem obor propagační výtvarnictví a poté předškolní a mimoškolní pedagogiku. 5 let jsem pracovala jako učitelka v MŠ. Dále jsem prošla kurzy Montessori zaměřené na děti 0-3 roky a kurz Respektovat a být respektován. Nyní jsem na MD s dvěma dcerami, ve volném čase vedu hernu pro maminky s dětmi, dětský klub a kroužek kreslení. Výhody, které nám lesní klub nabízí, vidím v inspirativním prostředí, smíšeném malém kolektivu a volné hře, která je zde dětem umožněna a přirozeně je rozvíjí.

  

Tereza Haklová – průvodce
Momentálně jsem mamkou téměř dvouletého syna na MD. Předtím jsem působila 10 let jako učitelka v mateřské škole. Vystudovala jsem SSOŠ obor výchova dětí v předškolním věku. Poté jsem si již během práce dodělávala bakalářské studium na Karlově univerzitě obor pedagogika a Biologie. Z toho vyplývá můj blízký vztah k přírodě, zvířatům a to především ke koním. Jezdectví se věnují již od mala. V roce 2015 jsem odcestovala do Irska na jezdeckou farmu, kde jsem působila jako au-pair a tím se mi podařilo spojit práci a koníček v jedno.

  

Barbora Volšová – průvodce
Již od mého dětství jsem chtěla být paní učitelka ve školce. Proto v deváté třídě byla volba střední školy jasná a vybrala jsem si obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Během devíti let ve statní školce jsem si dostudovala Předškolní pedagogiku na UK. Mám dvě užasné dcery, se kterými volné chvíle a víkendy trávíme v přírodě v lese, na vodě, ve skalách nebo na folkových a trampských festivalech. Poslední rok na mateřské jsem začala pociťovat, že mi už chybí kolektiv dětí, a že bych něco nového ráda poznala. Zaválo mě to do lesního klubu, kde jsem si uvědomila, že se nechci vracet do státního školství a chci trávit čas ve spojení s přírodou a se spokojenými dětmi a vést je k pozitivnímu přístupu k přírodě a okolí kolem nás.

  

Nikola Křenková – chůva
Již od mala jsem pečovala o vše živé kolem sebe od miminek, přes zvířata, květiny až po seniory. Myslím, že chůvou a pečovatelkou jsem se již narodila 😊 Vystudovala jsem odbornou střední školu obor sociální péče, praxi jsem vždy absolvovala v mateřské školce. Poté jsem pracovala v korporátních společnostech, ale o 20 let mladší sestra mě stále táhla do dětského světa. Již 7. rokem se nejvíce věnuji svým 2 synům, mnoho času jsme, již v Praze, trávili v přírodě. V Praze jsme téměř 3 roky navštěvovali Waldorfskou MŠ, nejen starší syn, ale i já s mladším synem v rámci mateřského centra, která nám nesmírně rozšířila obzory. Spojení waldorfské a lesní pedagogiky je sen a já se moc těším, že v něm budu moci o Vaše děti pečovat, doprovázet je a růst s nimi.